Jautājumi un atbildes

J. Kā rīkoties, ja vakar ir aizmirsts iedzert D vitamīnu?
A. Ir jāturpina šodien ar ierasto devu, nevajag devu dubultot.


J. Vai zīdainim ir nepieciešami papildus vēl citi vitamīni?
A. Papildus ikdienas uzturam zīdainim ir nepieciešams tikai D vitamīns, izņemot gadījumus kad medicīnisku apsvērumu dēļ ārsts tos ir nozīmējis.


J. Ja mazulis ēd mammas pienu, vai mums vēl ir jālieto D vitamīns?
A. Jā, ir jālieto. Lai arī mātes piens ir labākais uzturs mazulim, tomēr D vitamīna daudzums mātes pienā ir nepietiekams.


J. Vai D vitamīns jālieto arī vasarā?
A. Jā, zīdaiņiem D vitamīns jālieto arī vasarā, jo mazi bērni parasti neuzturas tiešos saules staros. Arī lielākiem bērniem, pieaugušajiem un vecākiem ļaudīm, kuri nesaņem pietiekamu un regulāru saules gaismu ( biežāk uzturas telpās) vai intensīvi lieto saules aizsargkrēmus, ieteicams sekot D vitamīna līmenim un lietot D vitamīnu vasarā.


J. Vai sauļojoties solārijā ādā veidojas D vitamīns?
A. Nē, diemžēl solārijā D vitamīns ādā neveidojas, jo solāriju lampām ir cits UV ( ultravioleto) viļņu garums.


J. Vai NATEO D pilieni ir ķīmiski sintezēts?
A. Nē. NATEO D pilieni (arī NATEO D pilieni FORTE) ir dabiskas izcelsmes produkts – gan D vitamīns gan sastāvā esošā eļļa ir ražota no 100% dabiskām izejvielām. D vitamīnu iegūst no aitu vilnas sastāvā esošā lanolīna, to apstarojot ar UV stariem un īpaši attīrot.


J. Bērnam 3 gadi, dzeram zivju eļļu. Vai mums vēl papildus jālieto D vitamīns?
A. Lūdzu rūpīgi sekojiet produkta sastāvam. Ir nopērkami produkti ar nosaukumiem „zivju eļļa” un „omega 3” ar ļoti atšķirīgiem sastāviem. Ja produkta sastāvā ir nepieciešamais D vitamīna daudzums, tad vēl papildus tas nav jālieto.


J. Kāpēc izvēlēties tieši NATEO D pilienus?
A. Jo NATEO D pilieni ir īpaši radīts domājot par maziem bērniem:

  • - sastāvā tikai dabiskas izejvielas un tas ir īpaši attīrīts;
  • - ērti dozējams – tikai 2 pilieni dienā;
  • - neitrāla garša;
  • - augsta dozēšanas precizitāte: ar pipetīti iespējams precīzi iedot nepieciešamo vitamīna daudzumu.

J. Bērns ēd mākslīgo piena maisījumu, vai mums ir nepieciešams papildus lietot D vitamīnu?
A. Lūdzu rūpīgi iepazīstieties ar maisījuma sastāvu un izrēķiniet mazuļa ikdienā izdzertā ēdiena daudzumu. Ja dienā apēstajā maisījumā ir vismaz 400 SV D vitamīna, tad papildus dot nav nepieciešams. Tomēr neaizmirstiet, ka mazulim augot nāks klāt citi ēdieni un apēstā maisījuma daudzums saruks - tad ir nepieciešams lietot D vitamīnu papildus.


J. Ko pieaugušam cilvēkam lietot labāk – D vitamīna kapsulas, tabletes vai pilienus?
A. Tas ir gaumes un lietošanas ērtības jautājums. Svarīgi, lai lietotais D vitamīns būtu eļļas šķīdums- eļļa nodrošina D vitamīna uzsūkšanos. NATEO D pilieni FORTE ir ērti lietojami, tos ir iespējams precīzi dozēt katra vajadzībām un šī forma ir ekonomiski izdevīga. Savukārt NATEO D kapsulas nodrošina lietošanas vienkāršību un komfortu – iepakojumu var nēsāt/vadāt līdzi.

Katrs var salīdzināt un izvēlēties sev piemērotāko produktu.

J. Vai D vitamīnu var lietot ēšanas laikā?
A. Jā, D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns un to ieteicams lietot kopā ar uzturu.


J. Vai var aizstāt vienus D vitamīna pilienus ar citiem?
A. Jā, tas ir iespējams, taču galvenais ir nevis pilienu skaits, bet gan D vitamīna daudzums 1 pilienā. Vienmēr skatieties, cik starptautiskās vienības (SV) D vitamīna satur 1 piliens, piemēram, NATEO D pilieni 1 piliens satur 200 SV, bet ieteicamā deva zīdaiņiem ir 2 pilieni jeb 400 SV. Vienmēr jautājiet savam ārstējošajam ārstam par sev vai savam bērnam piemērotāko devu!