Kā sagatavoties skolai 1. daļa

Skaistā, karstā vasara ir paskrējusi vēja spārniem un pienākusi beidzamā augusta nedēļa – laiks pārkārtoties, lai pēc iespējas saudzīgāk un patīkamāk iekļautos spraigajā ritmā. Skolas gaitu atsākšana skar ne tikai bērnus, bet arī vecākus. Trīs mēnešus ir dzīvots brīvi, neievērojot stingru dienas režīmu, bet atgriežoties skolā, dzīves ritms un pienākumi kardināli mainīsies, tāpēc esam apkopojuši dažus ieteikumus, lai atgriešanos skolā padarītu foršāku.

  1. Bērnistabas pārvērtības

Gan mums pašiem, gan bērniem patīk pārsteigumi, tāpēc būtu lieliski, uzsākot jauno mācību gadu, veikt nelielas pārmaiņas bērnu istabā. Tam nepavisam nevajag dārgu remontu vai jaunas mēbeles - pietiks, ja pārkārtosiet istabu, nokrāsosiet kaut vienu sienu, piekārsiet jaunus plakātus vai bildes. Pozitīvas vides pārmaiņas iedvesmo un lieliski palīdz noskaņoties darbam kā bērniem, tā arī vecākiem.

  1. Mācību zona

Īpaši svarīgi ir sakārtot mācību zonu, lai radītu bērnā vēlmi šajā vietā uzturēties. Pārliecinies, vai darba galds ir pietiekami liels un var novietot atvērtu grāmatu, burtnīcu un penāli. Novāciet visus “vecos papīrus”, to vietā skaisti sakārtojiet jaunās sarūpētās lietas -  burtnīcas, zīmuļus, šķēres, pierakstu blokus, aplikācijas, otas un visu citu nepieciešamo. Pārskatiet grāmatu plauktu, bērnam augot, mainās arī viņa intereses, līdz ar to arī lasāmviela.  Īpašu uzmanību pievērsiet vietai, kur novietosiet bibliotēkā izņemtās grāmatas, jo tās dažkārt mēdz pazust. Pievērsiet uzmanību arī krēslam,  sēdēšanas poza ir tā, kas galvenokārt ietekmē muguras labsajūtu.

  1. Drēbju skapis

Beidzamā augusta nedēļa ir pēdējais brīdis noskaidrot, vai bērnam der iepriekšējā gada rudens - ziemas sezonas apģērbi. Neliela modes skate lieliski izklaidēs ģimeni un palīdzēs saprast, kas jāiegādājas no jauna vai jāpāršuj. Savukārt bērni, redzot sava auguma izmaiņas, sapratīs, ka patiešām ir paaugušies un veiksmīgāk pārslēgsies uz “jauno līmeni”.  Pirmajai skolas dienai patīkamas sajūtas piešķirs īpaši sagatavots svētku apģērbs. Lai radinātu bērnus pie kārtības un patstāvības, iesakām padomāt par īpašu vietu bērna drēbēm, apaviem un skolas somai.

  1. Iedvesma

Lai skolēnu un arī pārējos ģimenes locekļus iepriecinātu un emocionāli sasildītu, atsauc atmiņā, cik krāšņa un piedzīvojumu pilna bija aizgājusī vasara. Izvieto foto sienu ar labākajām emocijām - nometne, ģimenes izbraucieni, dzimšanas diena, izklaides un kafejnīcu apmeklējumiem.

  1. Izmaiņas dienas režīmā jau šonedēļ!

Jebkuras pārmaiņas rada pretestību, tāpēc kopā ar ģimeni jau laikus izrunājiet dienas ritma izmaiņas un ar to saistītos ierobežojumus. Lai izvairītos no strīdiem, nosakiet konkrētus laikus mājasdarbiem, hobijiem, datorspēlēm un televizoram. Izrunājiet fizisko aktivitāšu nozīmi un vismaz reizi nedēļā ieplānojiet tam laiku kopā. Sastādiet sarakstu, kurā bērns var rakstīt darbus, sekot līdzi un plānot, tādējādi radīsiet sajūtu, ka viņš to dara pats, nevis jūs kaut ko uzspiežat.

Ne visu var izmainīt vienas dienas laikā, bet noteikti ir vērts sākt jau šodien!