Kā viegli atgūties no svētku pārēšanās!
Šie svētki mūs lutināja ar garām brīvdienām. Tika apciemoti vecāki, radi, draugi un neizbēgami, katrs no mums mielojies ar liesākiem un treknākiem svētku gardumiem. Tā nu tas ir - cilvēki svētkos ēd vairāk un daudz mazāk domā par veselīgu uzturu, bet pēc svētkiem - bikses ciet neiet un depresija klāt!
Šī iemesla dēļ ielūkojāmies speciālistu sniegtajos padomos, ko darīt ja ēsts par daudz un kā ieturēt veselīgu pauzi, jo īpaši, ja pēc dažām dienām nākamie svētki un mielošanās?
Bez badošanās un diētām
Visnotaļ iepriecinoša ziņa ir tā, ka speciālisti iesaka iztikt bez badošanās un drakoniskām diētām. Izrādās, ka badošanās strauji palēnina vielmaiņu un traucē organisma atlabšanu no pārēšanās.
Veselīgai pauzei daudz labāk noderēs uzturs ar samazinātu kaloriju daudzumu un palielinātu olbaltumvielu saturu. Šāda kombinācija paātrinās vielmaiņu un palīdzēs ātrāk atbrīvoties no svētku laikā iegūtajiem liekajiem kilogramiem. Lai arī nepieciešamība pēc ikdienā uzņemamajām kilokalorijām (kcal) atšķiras atkarībā no cilvēka vecuma, dzimuma, auguma un fiziskās slodzes, uztura speciālisti iesaka ēst tā, lai uzņemtais kaloriju daudzums nebūtu mazāks par 1600 kcal. Ja kaloriju būs par maz, organismam sāks trūkt barības vielu, palēnināsies vielmaiņa un atkal tiks traucēta organisma normāla funkcionēšana.
Mazas porcijas un biežāk
Ilgstošā ēšana svētku laikā, viennozīmīgi liek kuņģim izplesties, tāpēc atslodzes dienās vēlams ēst biežāk un izvēlēties mazas porcijas, tas mazinās ēstgribu un lieliski palīdzēs kuņģim atkal sarauties.
Ūdens
Saldumi, treknie ēdieni, kā arī alkoholiskie dzērieni palielina toksīnu daudzumu organismā. Lai no tiem atbrīvotos, nepieciešams uzņemt vismaz divus litrus šķidruma dienā. Uztura speciālisti iesaka sulu un dažādu saldo dzērienu vietā izvēlēties parastu ūdeni vai nesaldinātas tējas. Piemēram, stipra ķimeņu tēja nomierina burkšķošu vēderu, piparmētru un fenheļa tējas palīdz pret vēdera sāpēm un uzpūšanos, savukārt kumelīšu tēja nomierina, kad kuņģis cīnās ar pārtikas sagremošanu. Tā kā ārā ir ziema un auksts, tējai iesaka pievienot citronu vai ingveru.
Kustības
“Ēdienkartē noteikti jāiekļauj kustības”! Lai atgūtu labu pašsajūtu, pilnīgi pietiks ar 30 minūšu ilgu, sparīgu pastaigu vai citām aktivitātēm svaigā gaisā – pikošanos, slēpošanu, slidošanu, kas piepūles ziņā līdzvērtīgas aktīvai pastaigai. Kustības uzlabo asinsriti, organisms vairāk tiek apgādāts ar skābekli, arī vēdera dobuma orgāni, līdz ar to uzlabojas kuņģa un zarnu darbība jeb peristaltika, gremošanas procesi un normalizējas vēdera izeja.
D vitamīns
Arī Nateo D vitamīns ir daļa no efektīvas atslodzes stratēģijas. Speciālisti stāsta, ka pietiekams D vitamīna līmenis normalizē ķermeņa masas un tauku indeksu, samazina aptaukošanās risku, kā arī palielina tauku šūnās esošo hormonu, kas atbild par sāta sajūtu. Ar D vitamīnu bagāti pārtikas produkti visbiežāk ir ar augstu tauku saturu - lasis, tuncis, sardīnes, skumbrija, zivju eļļa, mencu aknas, svaigi piena produkti, siers, jogurts, olas un sēnes. Šo pārtikas produkt uzņemšana atslodzes dienās būs samazināta, tāpēc īpaši jāpadomā par papildus D vitamīna uzņemšanu. Tam lieliski noderēs Nateo D vitamīns gan pilienu, gan kapsulu formā.
Jaunajā gadā noteikti ieklausies sava ķermeņa signālos, pievērs uzmanību tam, cik daudz apēsts un cik no tā patiešām ir nepieciešams, lai ar prieku teiktu - esmu vesels!