Jaunumi

 • Kādi ir labvēlīgie efekti no D vitamīna lietošanas?

  Katru gadu zinātnieki sniedz arvien jaunus datus par D vitamīnu un tā labvēlīgajiem efektiem. Nu jau daudz skaidrāk kļuvis, kāds D vitamīna līmenis asinīs ir vislabākais un kādus labvēlīgus efektus var sagaidīt, sasniedzot tieši šādu līmeni. 

  Lai maksimāli iegūtu labvēlīgus efektus no D vitamīna lietošanas, tā līmenim asinīs jābūt 45 – 50 ng/ml!

  lasīt vairāk

 • Arī veseliem kauliem vajadzīgs D vitamīns

  “Uzskatu, ka ikvienam, kuram krītot bijis kāds lūzums, ir jāpārbauda kalcija un D vitamīna līmenis asinīs. Īpaši, ja cilvēks slimo ar astmu un lieto kortikosteroīdu preparātus,” stāsta Latvijas Osteoporozes pacientu un invalīdu asociācijas (LOPIA) valdes priekšsēdētāja Aina Bajaruna.

  lasīt vairāk

 • D vitamīns ziemā Latvijā

  Pēdējos gados D vitamīna tēma ir kļuvusi aktuāla visā pasaulē, it īpaši valstīs, kuras atrodas tālu uz ziemeļiem no ekvatora, kur ar saules stariem vien nepietiek, lai organismā rastos pietiekami daudz D vitamīna. Bieži cilvēki jautā: “Kad mēs augām, kā tad iztikām, nelietojot D vitamīnu papildus?” Tomēr jāņem vērā, ka...

  lasīt vairāk

 • B grupas vitamīni

  B grupas vitamīni ir ūdenī šķīstoši un to grupa ir ļoti plaša. Lai arī B grupas vitamīniem ir līdzīgi nosaukumi un tie atrodas gandrīz vienos un tajos pašos pārtikas produktos, to ķīmiskais sastāvs ir atšķirīgs, kā arī atšķirīga to loma organismā.

  lasīt vairāk

 • Speciālisti iesaka samazināt zivju patēriņu uzturā

  D vitamīna nepietiekamība jau gadiem raisa karstas diskusijas ziemeļnieku vidū. Attīstoties pētījumu iespējām, esam secinājuši, ka mūsdienu dzīves stils D vitamīna deficīta riskam pakļauj visas iedzīvotāju grupas — gan bērnus, gan pieaugušos, gan seniorus. Viena no iespējām pasargāt sevi no vitamīnu trūkuma, ir lietot atbilstošu uzturu. Kā zināms, D vitamīna “karalis” ir treknas zivis, taču diemžēl pašrocīgi esam padarījuši zivis par produktu, par kura daudzumu ēdienkartē būtu nepieciešams padomāt divreiz. Kāpēc? 

  lasīt vairāk

 • Lapa 2 no 2
  Pirmā«12