D vitamīns visu vecumu cilvēkiem iesaistās imunitātes veidošanās procesos (palīdz izvairīties no dažādām saslimšanām[1]), gādā par kaulu un zobu veselību, kā arī muskuļu darbību. Papildus,
D vitamīns ir taukos šķīstošs[1], tāpēc, lai tas uzsūktos, nepieciešami tauki un žultsskābes. D vitamīns pārveidojas aknās, kur tālāk organisms to transportē uz nierēm. Nierēs veidojas D vitamīna aktīvā forma un šajā brīdī tam rodas arī hormona īpašības. Tieši no nierēm organisma vajadzībām pietiekamā daudzumā D vitamīns izdalās asinīs, tālāk tiek transportēts uz zarnām un kauliem, un tā rezerves uzkrājas ādā[4].
Nepieciešamas D vitamīna daudzums optimāla līmeņa noturēšanai ir atšķirīgs teju katram cilvēkam, jo to ietekmē plašs klāsts dažādu faktoru, piemēram, vecums, svars un dzīvesveids.
Ir cilvēku grupas, kuriem D vitamīns nepieciešams lielākos daudzumos.
Piemēram, lai rūpētos par māmiņas un gaidāmā mazuļa veselību, ļoti svarīgi uzturēt pietiekamu D vitamīna līmeni grūtniecības laikā.
Arī sportiskiem cilvēkiem ir īpaši jāseko līdzi D vitamīna līmenim asinīs, jo muskuļos ir šī vitamīna receptori, un muskuļu spēks un funkcijas ir savstarpēji saistītas[4]. Ikvienam cilvēkam šis saules vitamīns ir būtisks – tikai tā svarīgākās funkcijas nedaudz mainās atkarībā no vecuma un dzīvesveida.