menu icon
close menu
Background

Optimāls D vitamīna līmenis

Katra cilvēka D vitamīna līmeni asinīs ir iespējams noteikt ar laboratoriskām analīzēm. Laboratorijā to dēvē par kopējo “25(OH)D vitamīna līmeni” un to mēra nanogramos vienā mililitrā (ng/ml).

Maksimāls labums veselībai

Lai no D vitamīna iegūtu maksimālu labumu veselībai, vēlams sasniegt līmeni 30-50 ng/ml [1].

Par nepietiekamu šī vitamīna līmeni atzīstams rezultāts zem 30 ng/ml, kāds, saskaņā ar 2023. gada datiem, diemžēl ir apmēram 46% – teju pusei – Latvijas iedzīvotāju, kas nodevuši savas D vitamīna analīzes (kopā veiktas gandrīz pusmiljons analīzes) [1].

D vitamīna trūkums

D vitamīna trūkums kļūst par arvien izplatītāku problēmu ne tikai gada tumšajā laikā, bet arī vasarā. D vitamīns ir īpašs – tas izstrādājas ādā saules ietekmē, kas ir viens no sarežģītākajiem vitamīnu vielmaiņas procesiem, un tā veiksmīgai norisei nepieciešama dažādu iekšēju un ārēju faktoru mijiedarbība.

Pēdējos gados ir būtiski mainījies zinātnieku un ārstu viedoklis par tā dēvētā saules vitamīna nozīmi mūsu veselībā. Ja iepriekš tika uzskatīts, ka tas galvenokārt palīdz nodrošināt zobu un kaulu attīstību bērniem, tad tagad ir zināms, ka D vitamīns atbild arī par daudziem citiem dzīvībai svarīgiem procesiem.

D vitamīns ne tikai regulē kalcija un fosfora vielmaiņu [2], bet arī veicina pareizu imūnās sistēmas darbību, palīdz nodrošināt muskuļu darbību. Un minētais ir tikai dažas no D vitamīna lomām organismā.

Iegādājies NATEO D vitamīnu

Vienmēr lieliskas cenas NATEO D vitamīnam ražotāja veikalā!

Atsauces:

[1] Gureviča, M., Pokšāne, D., Rasa, I. (2024). Praktiski Padomi D Vitamīna Lietošanā. Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācija, Rīga.

[2] https://www.mdpi.com/1422-0067/21/18/6573

to top