menu icon
close menu
Background

Ieguvumi no optimāla D vitamīna līmeņa

Katru gadu zinātnieki sniedz arvien jaunus datus par D3 vitamīnu un tā labvēlīgajiem efektiem. Nu jau daudz skaidrāk kļuvis, kāds šī vitamīna līmenis asinīs ir vislabākais un kādus labvēlīgus efektus var sagaidīt, sasniedzot tieši šādu līmeni.

Sagaidāmie labvēlīgie efekti [1], ja sasniegtais D-vitamīna līmenis ir vismaz:

10 ng/ml var nodrošināt tikai kaut nedaudz pietiekamu kaulu mineralizāciju un pasargāt bērnus no rahīta, bet pieaugušos no osteomalācijas jeb kaulu mīkstināšanās.
20 ng/ml var novērot tā labvēlīgos efektus uz līdzsvaru, uzlabojas muskuļu spēks un tādējādi samazinās kritienu risks. Šāds D3 vitamīna līmenis noteikti būtu jāsasniedz visiem gados vecākiem pacientiem.
30 ng/ml var pasargāt no osteoporozes, trausliem kauliem un to lūzumiem. Pacientiem ar vismaz šādu vai augstāku D vitamīna līmeni samazinās dažādu vīrusu infekciju risks.
40 ng/ml Nedaudz samazinās mirstības risks kardiovaskulāro slimību rezultātā. Ar šādu D vitamīna līmeni tiek nodrošināta aizsardzība pret dažām onkoloģiskām slimībām.
50 ng/ml D vitamīna piesaistes vietas jeb receptori ir atklāti uz faktiski visām imunitātes šūnām. Pierādīts, ka samazinās arī autoimūno slimību risks (piemēram, multiplās sklerozes) un šīs saslimšanas norit vieglāk, ja D vitamīna līmenis ir 50 ng/ml un vairāk.

 

Atsauces:

[1] Mukāne, M. (2017). D vitamīns. Cik profilaksei, cik ārstēšanai? (Skatīt:  Dr. Maija Mukāne. “D vitamīns. Cik profilaksei, cik ārstēšanai?”)

to top