Jaunumi

 • D vitamīns – vai vasarā varam uzņemt visam gadam?

  Lai gan šogad vasara iesākās sevišķi karsta un jūniju pavadījām teju bez nokrišņiem, katrs pats sev varam pajautāt, cik stundas ikdienā šādā laikā pavadām ārā. Karstais laiks un modernās dzīves modelis mūs stipri piesaista iekštelpām – iegūt vajadzīgo D vitamīna līmeni asinīs vasarā ar sauli paliek arvien sarežģītāk.

  lasīt vairāk

 • Bērns un D vitamīns. Vai vasarā ar sauli pietiek?

  Vasara ikkatram bērnam ir laiks atpūtai un piedzīvojumiem ar draugiem. Dzīvošana tuvāk pie dabas un atrašanās saulē ir izcila iespēja uzņemt skolas laikā izsīkušo enerģiju. Šķiet, ka vasaras laikā no saules bērns uzņem arī mūsu platuma grādos tik ļoti trūkstošo D vitamīnu. Bet vai ar brīvā laika pavadīšanu saulē pietiek?

  lasīt vairāk

 • D vitamīna uzņemšana – vai saule nerada riskus ādai?

  Sākoties siltajam laikam, gandrīz katrs vēlas kaut mazliet pagozēties saulē. Teju ikkatram zināms, ka vasarā šis ir labs veids, kā papildu atpūtai uzņemt D vitamīnu. Bet vai D vitamīna uzņemšana ar sauli ir vienlaikus efektīvs un mums nekaitīgs process?

  lasīt vairāk

 • Svarīgais magnijs D vitamīna uzņemšanai

  Pēdējo gadu pandēmijas izgaismots un popularitātē audzis ir par “saules vitamīnu” dēvētais D vitamīns. Teju ikviens zina šī vitamīna būtisko ietekmi uz imunitāti un kaulu veselību un nepieciešamību to uzņemt katru dienu. Taču mazāk izplatīta ir D vitamīna nesaraujamā saikne ar magniju. Izrādās – magnijs veicina D vitamīna uzsūkšanos cilvēka organismā!

  lasīt vairāk

 • Jaunums! D vitamīns Nateo D + Omega-3

  Dabiskas izcelsmes D vitamīns un augstas koncentrācijas Omega-3 vienā kapsulā! 

  Nateo D PLUS ir īpašs produkts, kas vienīgais sevī apvieno gan D vitamīnu, gan Omega-3 taukskābes pieaugušam cilvēkam ikdienai nepieciešamajā daudzumā. Viena D PLUS kapsula satur 4000 SV (starptautiskās vienības) D vitamīnu un 300 mg Omega-3 taukskābes. D vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību un palīdz uzturēt zobu un kaulu veselību. Omega-3 taukskābes uztur veselu sirdi un asinsvadus.

  lasīt vairāk

 • Nestrādā galva – kas nepieciešams asākam prātam?

  Iztukšota jau kārtējā kafijas tasīte, bet sakoncentrēties darbam tā arī nevar… Prāta nogurums ir zināma sajūta, kas nomoka daudzu cilvēku ikdienu. Ko varam darīt, lai veicinātu prāta veselību?

  lasīt vairāk

 • Jaunums! Nateo D Vegan - dabiskas izcelsmes D vitamīns no aļģēm

  Nateo D Vegan ir unikāls produkts, kura sastāvā esošais D vitamīns ir no aļģēm, padarot to draudzīgu lietošanai ne tikai veģetāriešiem, bet arī vegāniem. Viena Nateo D Vegan kapsula satur 4000 SV (starptautiskās vienības) D vitamīnu, kas tiek iegūts no aļģēm un izšķīdināts īpaši attīrītā olīveļļā. 

  lasīt vairāk

 • Vai zinām visu par D vitamīnu? Lielāko mītu atspēkošana!

  D vitamīna ķīmiskā struktūra un veidošanās ādā atklāta 1930.-tajos gados, savukārt mencu aknu eļļas nozīme kaulu slimības – rahīta – ārstēšanā zināma jau kopš 19. gadsimta. D vitamīnam ir gara vēsture, un tā izpēte turpinās vēl aizvien. Vai zinām visu par D vitamīnu?

  lasīt vairāk

 • Pieci padomi cīņā ar pavasara nogurumu

  Pavasaris daudziem asociējas ne vien ar patīkamām pārmaiņām laikapstākļos, bet arī vispārēju nogurumu. Sākam meklēt risinājumus sezonālajam pavasara nogurumam jau laicīgi, ieviešot korekcijas uzturā un vitamīnu plauktā! Apkopojām piecus labus padomus, kā atvieglot ķermeņa pārejas procesu no ziemas uz pavasari.

  lasīt vairāk

 • Uztura bagātinātāju kombinācija laimes sajūtas vairošanai

  Agrs pavasaris ir laiks, kad biežāk jūtamies nomākti un bez spēka. Lai arī laikapstākļi mūs lutina biežāk, patiesībā tā nav tikai saule, pēc kuras ilgojas mūsu organisms. Noskaidrots, ka D vitamīnam un Omega-3 taukskābēm ir pozitīva ietekme uz serotonīna līmeni jeb tautā sauktu arī par laimes hormonu.

  lasīt vairāk

 • D vitamīns liek pamatu bērna imunitātei

  Lai gan par D vitamīna nozīmi runāts gana plaši, aizvien daudzi Latvijas iedzīvotāji ikdienā neuzņem tik ļoti nepieciešamo D vitamīna profilaktisko devu. Jānorāda, ka tā uzņemšana ir akūti svarīga ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem jau kopš piedzimšanas brīža.

  lasīt vairāk

 • Jaundzimušie visā Latvijā saņems dāvinājumu – D vitamīnu

  Latvijas farmācijas uzņēmums Sagitus, rūpēs par sabiedrības veselību un labklājību, dāvinās D vitamīnu jaundzimušajiem un viņu vecākiem no visas Latvijas. Šīs labdarības iniciatīvas ietvaros martā un aprīlī tiks nodrošināti vairāk nekā 3000 vitamīnu iepakojumu.

  lasīt vairāk

 • Jaunums! Nateo D ar Magniju un B6 vitamīnu

  Dabiskas izcelsmes D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā!

  Nateo D + Magnijs B6 sevī apvieno gan D vitamīnu, gan magniju un vitamīnu B6 pieaugušam cilvēkam ikdienai nepieciešamajā daudzumā. Viena D + Magnijs B6 kapsula satur 4000 SV (starptautiskās vienības) D vitamīnu, magniju (magnija bisglicināts, magnija oksīds, 65 mg) un B6 vitamīnu (10 mg).

  lasīt vairāk

 • Vai D vitamīns jāuzņem papildus arī vasarā?

  D vitamīns jau izsenis tiek saukts par saules vitamīnu, jo to iespējams saņemt ne tikai ar pārtiku, bet arī no saules stariem. Priekšstats, ka D vitamīnu iegūstam vairāk tieši vasarā, ir patiess, bet ne viss ir tik rožaini, kā varētu likties. D vitamīna sintēzi ādā ietekmē dažādi faktori – kad un cik bieži uzturamies saulē, ādas tips un pat apģērbs.  Kā rāda Latvijā veikti pētījumi, pat vasarā Latvijas iedzīvotājiem D vitamīna līmenis nav optimāls.

  lasīt vairāk

 • Kāpēc D vitamīns jāuzņem tagad, lai imunitāte būtu gatava gripas sezonai?

  Kamēr gozējamies vasaras saulē, rudens šķiet pavisam tālu. Tāpat arī par D vitamīna lietošanu vasarā domājam mazāk. Bet vai zināji, ka imunitāte jāsāk stiprināt savlaicīgi, lai tā būtu spēcīga, iestājoties rudenim? D vitamīns veicina mūsu imunitāti, un tas ir sevišķi svarīgs rudens un ziemas periodā, kad apkārt plosās elpceļu slimības, piemēram, gripa vai Covid-19. Svarīgi saprast, ka optimālu D vitamīna līmeni asinīs nav iespējams iegūt uzreiz, tas var aizņemt divus mēnešus un pat ilgāk.

  lasīt vairāk

 • Sagatavo imunitāti rudenim laicīgi

  Vasara ir laiks, kad bērns saulē pavada visvairāk laika. Un lai gan varētu šķist, ka ar šiem saules stariem pietiek, lai uzturētu optimālu D vitamīna līmeni, situācija ir tālu no ideālas. D vitamīna sintēzi ādā aizkavē saules aizsargkrēmi un apģērbs, savukārt, neapdomīgi ilgi atrodoties tiešos saules staros, bērna maigā āda var apdegt.

  lasīt vairāk

 • Uzmanies, sauli var arī pārdozēt!

  Sākoties siltajam laikam, gandrīz katrs vēlas mazliet pagozēties saulītē, ķerot iedegumu. Bet vai esi aizdomājusies, ka sauli var arī “pārdozēt”?

  lasīt vairāk

 • Bērns vasaras saulē. Vai pamats uztraukumam?

  Kā parūpēties par bērna jūtīgo ādu vasaras saulē?

  Jebkuram bērnam vasara ir īpašs laiks. Draugi, spēles, svaigs gaiss un saule ir neatņemamas siltā laika sastāvdaļas. Bet, neskatoties uz vasaras priekiem, nedrīkst aizmirst arī par saules ultravioletā (UV) starojuma ietekmi uz bērna maigo ādu.

  lasīt vairāk

 • Arī veseliem kauliem vajadzīgs D vitamīns

  “Uzskatu, ka ikvienam, kuram krītot bijis kāds lūzums, ir jāpārbauda kalcija un D vitamīna līmenis asinīs. Īpaši, ja cilvēks slimo ar astmu un lieto kortikosteroīdu preparātus,” stāsta Latvijas Osteoporozes pacientu un invalīdu asociācijas (LOPIA) valdes priekšsēdētāja Aina Bajaruna.

  lasīt vairāk

 • Kā pareizi lietot D vitamīnu

  Vai pastāv kādi īpaši nosacījumi, kad un kā vislabāk lietot D vitamīnu, lai organisms saņemtu maksimāli iespējamo labumu, stāsta endokrinoloģe Maija Gureviča.

  lasīt vairāk

 • D vitamīns cīņā pret COVID-19

  Laikā kad cilvēce meklē specifisku terapiju un drošu vakcīnu Covid-19 vīrusa infekcijai, zinātnieki meklē iespējas, kā iedzīvotāji sevi varētu mēģināt no tās pasargāt šobrīd. Īpašu uzmanību piesaistījis D vitamīns, jo vairāku zinātnisku pētījumu rezultāti norāda uz sakarību, kur cilvēki ar augstāku D vitamīna līmeni ar Covid-19 slimo mazāk.

  lasīt vairāk

 • Speciālisti iesaka samazināt zivju patēriņu uzturā

  D vitamīna nepietiekamība jau gadiem raisa karstas diskusijas ziemeļnieku vidū. Attīstoties pētījumu iespējām, esam secinājuši, ka mūsdienu dzīves stils D vitamīna deficīta riskam pakļauj visas iedzīvotāju grupas — gan bērnus, gan pieaugušos, gan seniorus. Viena no iespējām pasargāt sevi no vitamīnu trūkuma, ir lietot atbilstošu uzturu. Kā zināms, D vitamīna “karalis” ir treknas zivis, taču diemžēl pašrocīgi esam padarījuši zivis par produktu, par kura daudzumu ēdienkartē būtu nepieciešams padomāt divreiz. Kāpēc? 

  lasīt vairāk

 • COVID-19 UN IMUNITĀTE

  Pagājis turpat pusgads kopš pirmajiem Covid-19 reģistrētajiem saslimšanas gadījumiem Ķīnā. Šajā laikā neskaitāmi farmācijas uzņēmumi, pētniecības institūti un citas organizācijas ir efektīvu ārstniecības līdzekļu meklējumos un cītīgi strādā pie vakcīnas izveides. Abos virzienos ir sasniegts zināms progress, bet līdz rezultātam vēl tāls ceļš ejams. Lai arī speciālisti domā, ka tieši vakcīna būs tā, kas nodrošinās mūs ar paliekošu imunitāti pret jauno koronavīrusu, neatbildēto jautājumu ir pietiemai daudz.

  lasīt vairāk

 • Pavasarī D vitamīna trūkst visvairāk!

  Pētījumu dati Latvijā rāda, ka tieši marts ir mēnesis, kad cilvēkiem vidējais D vitamīna līmenis asinīs ir viszemākais. Tāpēc jūtams enerģijas un dzīvesprieka trūkums. Arī aprīlī un pat maijā D vitamīns neuzkāpj augstāk par ziemas rādītājiem... kāpēc tā? 

  lasīt vairāk

 • D vitamīns ziemā Latvijā

  Pēdējos gados D vitamīna tēma ir kļuvusi aktuāla visā pasaulē, it īpaši valstīs, kuras atrodas tālu uz ziemeļiem no ekvatora, kur ar saules stariem vien nepietiek, lai organismā rastos pietiekami daudz D vitamīna. Bieži cilvēki jautā: “Kad mēs augām, kā tad iztikām, nelietojot D vitamīnu papildus?” Tomēr jāņem vērā, ka...

  lasīt vairāk

 • D vitamīns palīdz pret saaukstēšanos

  Lielbritānijas Nacionālā Veselības dienesta atbalstītais pētījums(1) apstiprina, ka, lietojot D vitamīnu regulārās un pietiekamās devās, var samazināt elpceļu slimību risku pat par 50%. D vitamīna lietošana ik dienas var pasargāt cilvēkus no saaukstēšanās slimībām, kas mūsu platuma grādos sevišķi aktuālas ir rudens un ziemas mēnešos.

  lasīt vairāk

 • Kā viegli atgūties no svētku pārēšanās!

  Šie ir Ziemassvētki mūs lutināja ar garām brīvdienām. Tika apciemoti vecāki, radi, draugi un neizbēgami, katrs no mums mielojies ar liesākiem un treknākiem svētku gardumiem. Tā nu tas ir - cilvēki svētkos ēd vairāk un daudz mazāk domā par veselīgu uzturu, bet pēc svētkiem - bikses ciet neiet un depresija klāt!
   
  Šī iemesla dēļ ielūkojāmies speciālistu sniegtajos padomos, ko darīt ja ēsts par daudz un kā ieturēt veselīgu pauzi, jo īpaši, ja pēc dažām dienām nākamie svētki un mielošanās?
  lasīt vairāk

 • Kas noteikti jāzina par D vitamīna trūkumu

  Lielākās ārstu bažas saistītas ar to, ka, D vitamīna trūkuma gadījumā, neuzsūcas kalcijs. Tas nozīmē, ka organisms to sāk izskalot no kauliem.
  D vitamīna trūkumu cilvēks parasti nepamana, jo vienā mirklī nekādu akūtu simptomu nav, bieži vien cilvēki nemaz neapzinās, ka D vitamīna līmenis ir zems.
  Vai pastāv D vitamīna trūkuma simptomi?
  lasīt vairāk

 • D vitamīns prasīgiem klientiem!

  Dabiskas izcelsmes D vitamīna eļļas šķīdums kapsulās, kas speciāli radītas, lai nodrošinātu nepieciešamā D vitamīna daudzuma uzņemšanu. Īpaši ieteicamas gada tumšajā periodā, kad nav iespējams uzņemt D vitamīnu ar saules gaismu. Pie tam, cilvēkiem, kuri daudz laika pavada iekštelpās, ir lietderīgi apsvērt D vitamīna lietošanu visa gada garumā.

  lasīt vairāk

 • Ko darīt, ja piemeklējis kārtējais vīruss?

  Aizlikts deguns, bieža šķaudīšana? Sāpošs kakls? Klepus? 
  Visticamāk tā ir saaukstēšanās, ko izraisījis kāds no 200 vīrusiem, kas citiem šķaudot vai klepojot, nokļuvuši gaisā.
  Ja papildus iepriekš minētajiem simptomiem pievienojies drudzis – 38 grādi un vairāk, galvas sāpes, muskuļu sāpes, izteikts nogurums, caureja, nelabums, vai vemšana, ļoti iespējams, ka tā ir gripa. KO DARĪT?
  lasīt vairāk

 • Kādi ir labvēlīgie efekti no D vitamīna lietošanas?

  Katru gadu zinātnieki sniedz arvien jaunus datus par D vitamīnu un tā labvēlīgajiem efektiem. Nu jau daudz skaidrāk kļuvis, kāds D vitamīna līmenis asinīs ir vislabākais un kādus labvēlīgus efektus var sagaidīt, sasniedzot tieši šādu līmeni. 

  Lai maksimāli iegūtu labvēlīgus efektus no D vitamīna lietošanas, tā līmenim asinīs jābūt 45 – 50 ng/ml!

  lasīt vairāk

 • D vitamīns cauri laikiem

  Mūsdienās daudzas ikdienas lietas, kļūst tik pašsaprotamas, ka nesenā pagātne ar melnbaltajām fotogrāfijām šķiet aizmirsta. Izdzirdot vārdu „vitamīns” sejā neviļus var parādīties smaids, liecinot, ka par šo „sīko vienību” visu jau zinām. Patiesībā vitamīni nav sīka vienība, jo pirms dažiem gadsimtiem vitamīna trūkums organismā līdzinājās nāves rēgam, kas savā ceļā nopļāva milzum daudz ļaužu.

  lasīt vairāk

 • Kā pasargāt bērnu no rudens vīrusiem un kāda loma tajā ir D vitamīnam?

  Kā viens no būtiskiem papildus faktoriem minams D vitamīns, kurš uzņemts pietiekamā daudzumā palīdz normālas imūnsistēmas funkcinēšanai. Japānā veiktais pētījums 6 līdz 16 gadus veciem bērniem, apstiprināja, ka tiem bērniem, kuri atbilstošās devās uzņēma D vitamīnu, līdz pat 42% samazinājās saslimšana sezonālo A tipa gripu(1).

  lasīt vairāk

 • Kāds ir ideāls D vitamīns?

  Dabiskas izcelsmes D3 vitamīns holekalciferols, šķīdināts īpaši attīrītā eļļā, bez pievienotām krāsvielām, konservantiem, aromatizētājiem.

  lasīt vairāk

 • Vitamīns C

  KĀPĒC nepieciešams C vitamīns? 
  C vitamīns palīdz uzsūkties dzelzij, uzlabo imūnsistēmas darbību, piedalās kolagēna sintēzē (kolagēns ir galvenais proteīns, kas veido saistaudus), samazina sirds un asinsvadu slimību risku, kā arī spēlē lielu lomu cīņā pret ādas novecošanos.

  lasīt vairāk

 • Aktuālais jautājums - bērna stāja!

  Izrādās, ka 96% bērnu ir stājas problēmas.

   
  lasīt vairāk

 • Kā sagatavoties skolai 1. daļa

  Skaistā, karstā vasara ir paskrējusi vēja spārniem un pienākusi beidzamā augusta nedēļa – laiks pārkārtoties, lai pēc iespējas saudzīgāk un patīkamāk iekļautos spraigajā ritmā. Skolas gaitu atsākšana skar ne tikai bērnus, bet arī vecākus. Trīs mēnešus ir dzīvots brīvi, neievērojot stingru dienas režīmu, bet atgriežoties skolā, dzīves ritms un pienākumi kardināli mainīsies, tāpēc esam apkopojuši dažus ieteikumus, lai atgriešanos skolā padarītu foršāku.

  lasīt vairāk

 • B grupas vitamīni

  B grupas vitamīni ir ūdenī šķīstoši un to grupa ir ļoti plaša. Lai arī B grupas vitamīniem ir līdzīgi nosaukumi un tie atrodas gandrīz vienos un tajos pašos pārtikas produktos, to ķīmiskais sastāvs ir atšķirīgs, kā arī atšķirīga to loma organismā.

  lasīt vairāk

 • Vitamīns A

  Būtiska loma A vitamīnam ir acu veselības nodrošināšanā, kā arī skaistas un veselīgas ādas uzturēšanā. A vitamīns veicina reproduktīvās sistēmas darbību, kaulu un zobu veidošanos, stiprina nervu šūnas un paaugstina organisma spēju pretoties dažādām infekcijām.

  lasīt vairāk

 • Mazo kareivju lielais spēks - vitamīni

  Vitamīni ir organiski ķīmiski savienojumi, kas nelielos, bet noteiktos daudzumos, nepieciešami normālai organisma funkcionēšanai.

  Vitamīnus organisms nespēj sintezēt (vai nespēj sintezēt pietiekamā daudzumā), tāpēc tie jāuzņem papildus - ar pārtiku, uztura bagātinātājiem vai, nopietnākos gadījumos, ar medikamentiem.

  lasīt vairāk

 • Par pareizu sēdēšanu

  Tas ir lieliski, cik ļoti tehnoloģijas atvieglo darbus, kas citādi aizņemtu daudz vairāk laika! Bet ir vērts padomāt, kā šī ērtība ietekmē mūsu veselību. Muguras sāpes, sāpes sprandā un pat galvas sāpes var izraisīt nepareizs darba vietas iekārtojums. Tā kā lielākā dienas daļa daudziem no mums paiet darbā ar datoru, ir ļoti svarīgi darba vietu iekārtot tā, lai saudzētu savu fizisko veselību.

  lasīt vairāk